Media Contact

 

Race Info

Gear List

Race Talk

Team List

Racer Comments

Media Coverage

Photo Gallery

 

2002 Race Summary
September 14, 2002

2002 Short Course Results

2002 Long Course Results

2002 Race Pictures

2002 Reports: Team Ragged Glory

 

Short Course Teams

1. Team PiWaHo Jeff Pipkin/Nate Holdread/Jeremy Walthall
2. Team Ram Synergy Rom Acosta/Aries Biglangawa/ Michele Yap
3. Team Seven Frederick Larga/Avelino deChavez/Steve Alemda
4. Team Chi-Town Gerard Alleje/Michael Laurent/ Michelle Utzerath
5. Team Leadbellies Glenn Brown/Tim Novreske/Dan Novreske
6. Team Hoosier Frank Otte/John Ryan/Jon Cornelius
7. Spare Tires John Baumgart/Paul Gorman/Jerry Blanton
8. Team XO4 Tom Dayton/Brad Barcom/Jeremy Weaver
9. Team Paranoid Dev Lori Matulis/Kirsten Froberg/Jill Weirick
10. Team MAS Despacio Micki Roessner/Brian Woodford/ Wayne Dunlap
11. Team Buzz By You Adam Havice/William Stamm/Jeff Pauline
12. Team Green Elaine Green/Michael Green/Brooks Green
13. The Westsiders James Willams/Greg Scott/Madeline Lothamer
14. Bowen Arrows Robert Bowen/Albert Bowen/Kris Roberts
15. Team God Willing Ann Heidema/Leigh Jenkins/Sherry Rose
16. ehealthindiana.com Chris Cerny/Chris Roberts/Ken Hickman
17. Team Sasquatch Sam Ruff/Michael Brooks/Matt Steward
18. Team EZ Riders Scott Coxey/Luis Souto/Terry Lenehan
19. Becky and the Boys Becky Smith/Chris Hibshman/Joe Wong
20. The Sister Act  Debbie VanCamp/Janell Guyman/ Susan Arnold
21. Moms On a Mission Donna Wagner/Trish Barton/Melissa Gossman
22. K,C&J Cattle Company Hurt Walden/Joe Steward/Chris Howlett
23. Team Skinny, Shorty & Tubby Mike Gensler/Angela Zimmerman/Harlee Sorkin
24. Team Jos'e Frogs George Rowley/Angie Rowley/Michael Hollar
25. Team New Co Craig Graffis/Brian Brames/Brett Brenczewski
26. Team Without a Name Kirk Scheumann/Jennifer Nelson/Taggart Birge


Long Course Teams

1. Team Ragged Glory Steve Kincade/Leslie Shafer/Doug Theis
2. T3 - Team Trail Trekker Linda Pfohl/Erin Archer/ Brenda Caruso
3. The Achievers Carol Goodman/Chris Kirch/Ron Cornwell
4. Ladies & The Tramp Kristine Carr/Shaun Settle/Randy Swinford
5. The Algae Club Christopher Marshall/Drake White/ Jennifer Burke
6. Team Fat Bettys Emily Morris/Jennifer Glombicki/ Tracie Morris
7. Team Tribulation Force Stacey Roberts/Shawn Liller/ Chris Butz
8. LTH-Lost, Tired & Hungry Bill Daun/Karin Daun/Kyle Zeronik
9. Team ANSIW Scott Jones/Rob Roca/Susie Jones
10. Team Zennec Darren Green/Bryan Bailey/Mike Reed
11. Team IAFF 345/T.A.G. Patrick Dalrymple/Brian Cox/ Jennifer Nelson
12. Team Shackleton Endurance Michelle Folz/Chris Grieves/Tom Adams
13. Peoples Burn Foundation Matt VanHoosier/Matt Jourdan/Eric Armstrong
14. Doinitoutdoors.com Derrick Day/Randy Spence/ Christie ?
15. Six Left Feet Eric Vanderwall/Dave Darby/Chad Renfro
16. Mother, Juggs & Speed Angelia Johnson/John Kniesly/ Jerry Lyons
17. Galyan's/Salomon Adventure Dick Whicker/ Zeke Miller /Melanie Roberts
18. Nameless For Now Jim Kaiser/Jen Snider/Andy Prisnen
19. Hopelessly Lost, Bountifully Determined Dave Carter/ Scott Engum/Shelley Lancaster
20. Team Simon Jeff Zacarias/Dayna Schuessler/Daryl Hedge
21. Wilderness Warriers Dennis Veit/Matt Ojile/Boni Wagers
22. Team Headhunter AR Aaron Gray/Scott Williford/Ross Denney
23. Team MMM! Denette Miller/Jeff Minks/Bob Mueller
24. The Way Greg Grossart/Beth Grossart/Grant Comer
25. Bushwacking Heathens Wayne Jones/Kim Moon/Frank Olsen
26. Team Phones & Fires Shawn Beeton/Matthew Austin/Jim Bell
27. Crash Test Dummies Matthew Blocher/Eddie Overmyer/ Jason Turney
28. Team Kibo Tim Hefferman/Laura Garmire/Jerry Varnau
29. The Bandidos Alfonso Perez/Dave Tanner/Jen Howkins
30. Team Morning Haze Erick Lord/TBA/TBA

     

 

- DIRECTED BY -

- SPONSORS -

Noodles
Zanfel
Nurpu River
iRULE
- BENEFITTING -